Amatų gildija
Naujienos
„Įkvepiantys susitikimai“ – edukacinės amatų dirbtuvės dienos centrų vaikams

„Įkvepiantys susitikimai“ – edukacinės amatų dirbtuvės dienos centrų vaikams

2015 m. rugpjūčio – spalio mėn. VšĮ „Amatų gildija“, kartu su partneriu Takniškių tradicijų asociacija, įgyvendino Lazdijų rajono savivaldybės finansuotą projektą „Įkvepiantys susitikimai“, skirtą dienos centrus lankantiems vaikams. Projektu siekta supažindinti bei pristatyti vaikams ir jaunimui senuosius Lietuvos amatus per edukacinius užsiėmimus. Rugsėjo – spalio mėn. Seirijų ir Veisiejų dienos centrų vaikai buvo pakviesti į edukacines dirbtuves susipažinti ir praktiškai išbandyti knygrišystės, audimo bei žvakių gamybos amatus.

Vaikus į viduramžius nukeliauti pakvietė Veisiejų bibliotekoje R. Supranavičiaus papasakotos knygrišystės paslaptys, senieji amatininkų instrumentai, ypatingos ir ypatingai įrištos knygos. Tokiuose užsiėmimuose vaikų vaizduotė ir kūrybiškumas augina sparnus, sužinotos amatų paslaptys sužadina smalsumą ir iškelia dar daugiau klausimų, kurie skatina augti ir skleisti sparnus.

Kvietimas į tarptautinę konferenciją Vilniaus m. savivaldybėje
Maloniai Jus kviečiame registruotis ir dalyvauti tarptautinėje konferencijoje "Tradicinės amatininkystės puoselėjimas Lietuvoje 1995-2015 m. Tradicinių amatų mokymo ir parodų centro steigimo Vilniuje poreikiai ir galimybės", skirtą apžvelgti paskutinių dešimtmečių miestų tradicinės amatininkystės atgaivinimo ir mokymų patirtis Lietuvoje bei aptarti poreikius ir galimybes patraukliai ir ekonomiškai tvariai tęsti ir vystyti ją ateityje.
Tarptautinė konferencija vyks 2015 m. lapkričio mėn. 12 d. Vilniaus m. savivaldybės Tarybų salėje, Konstitucijos pr. 3, Vilniuje.

Prašome registruotis į konferenciją el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba tel.: 85 2122535 (Irena Sakalauskienė).

Daugiau informacijos apie konferenciją čia: http://www.vsaa.lt/_am_konf_2015.htm ir prisegtukuose.

DĖL ŠV.BALTRAMIEJAUS MUGĖS

Labai atsiprašome, bet dėl lėšų stygiaus, šiemet, 2015 metais istorinės Šv. Baltramiejaus mugės nerengsime. Bandom susitikti kitais metais

KULTŪROS NAKTIS

TRADICINIŲ ŠVILPYNIŲ DIRBTUVĖS KULTŪROS NAKTYJE

Pranciškonų g. 6,

19.00 - 21.00 val.

Tradicininių švilpynių dirbtuvės - puiki proga apsilankyti ir susipažinti su vienu seniausiu, puodininkystės amatu Lietuvoje. Lankytojai galės susidaryti pilną įspūdį apie keramikos dirbtuvę, bei susipažinti su visa puodžiaus darbo aplinka.

Švilpynė, švilpukas, molinukas, švilpa, pipynė - tokiais žodžiais dažniausiai vadinamas vaikų žaislas, nulipdytas iš molio. Molis yra plastiška medžiaga – todėl šią molio savybę keramikai panaudojo lipdydami, žiesdami savo gaminius. Šalia puodų, puodynių, ąsočių bei kitų indų, kuriuos pardavinėdavo turguose, puodžiai lipdydavo ir švilpynes.

Atviroje "Amatų gildijos" keramikos dirbtuvėje - galerijoje kviečiame išbandyti savo jėgas nusilipdant vienintelę ir nepakartojamą švilpynę. Tai - kruopštumo, fantazijos ir žinių reikalaujantis darbas. Tradicinės švilpynės gamybos paslaptis išduos keramikai Mindaugas Rutkauskas ir Eglė Maziukaitė.

NAKTIS PUODŽIAUS DIRBTUVĖJE KULTŪROS NAKTYJE

S. SKAPO G. 3-34

19.00 - 21.00

"Naktis puodžiaus dirbtuvėje" - puiki proga apsilankyti ir susipažinti su vienu seniausiu, puodininkystės amatu Lietuvoje. VšĮ "Amatų gildijos" atviroje dirbtuvėje S.Skapo g. 3-34 vyks puodininkystės amato demonstracija, kurią pristatys profesionalūs keramikai - Vygantas Vasaitis ir Eglė Barkevičiūtė. Lankytojai galės susidaryti pilną įspūdį apie keramikos dirbtuvę, bei susipažinti su visa puodžiaus darbo aplinka. Atviroje dirbtuvėje puodžiai lipdys, naudodamiesi tradiciniais darbo įrankiais, žies su žiedimo ratu.

Šalia atviros dirbtuvės veikia galerija.


Kvietimas į Ilonos Šaušos paskaitą ir kūrybines dirbtuves "Raugo keramika"

VDA Keramikos katedra sausio mėn. 16 d. penktadienį kviečia į latvių keramikės Ilonos Šaušos paskaitą ir kūrybines dirbtuves „Raugo keramika“. Ilonos Šaušos paskaita „Raugo keramika“ vyks sausio 16 d. 12 val. Keramikos katedroje . Raugo keramikos degimas 10- 18 val. lauko degimo krosnyje Keramikos laboratorijoje. Procesą stebėti kviečiame 14- 18 val. Ilona Šauša, profesionali keramikė, Daugpilio Molio meno centro projektų vadovė, „Baltic Raku“ draugijos prezidentė. Keramikė vykdo projektą “Raugo keramikos tyrimai ir plėtra“, kurio tikslas - tyrinėti etnografinius ir archeologinius raugo keramikos šaltinius Lietuvoje, surengti kūrybines dirbtuves, dalinantis patirtimi su lietuvių keramikais, jaunaisiais menininkais. 2013 m. panašus tyrimas buvo vykdytas Estijoje, bendrarbiaujant su Nacionaliniu Estijos istorijos muziejumi. KVIEČIAME DALYVAUTI! Projektą remia Šiaurės šalių kultūros fondas Projekto partneriai: VšĮ “Amatų gildija”, VDA Keramikos katedra ir laboratorija.

Ačiū Baltramiejaus mugės dalyviams, rėmėjams ir lankytojams

Dvi Šv.Baltramiejaus mugės dienos prabėgo nepastebimai... Dėkojame visiems lankytojams, kurie nepasididžiavo ir apsilankė rotušės aikštėje!


Didelis ačiū mecenatams be kurių šios šventės nesurengtume:

 • LR žemės ūkio ministerijai,
 • Vilniaus miesto savivaldybė
 • Lietuvos kultūros tarybai,
 • Bernelių užeigai,
 • Archeologijos projektų centrui "Antiqua",
 • Lietuvos radijui ir televizijai,
 • Vilniaus turizmo informacijos centrui ir konferencijų biurui.
 • Už pasitikėjimą ir nuostabią atrakciją renkant antspaudus didelį AČIŪ tariame Valdovų Rūmai muziejui!
 • AČIŪ lėlių teatrui "Avilys"už nuostabią dovaną vaikams.
 • AČIŪ Vilniaus miesto rotušei, kad įsileido į savo valdas.
 • AČIŪ už ištikimybę ir nuolatinę partnerystę Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūrai.
 • AČIŪ savo motulei Vilniaus dailiųjų amatų asociacijai,
 • AČIŪ mūsų globėjai Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Ir žinoma, žemai lenkiamės visiems Šv. Baltramiejaus mugės dalyviams:

Ruslanui, Gintarui, Abrui, Egidijui V., Virgiui J, Džemilei, Kazimierui, Efkai, Zenutei, Jolantai, Virginijai Z., Justei, Austei, Gabijai, Arūnui, Aleksui, Mykolui, Mažyliui, Romai, Virgiui, Gvidui, Viačeslavui, Dainiui, Laurai, Editai, Gintarui, Sandrai, Mindaugui, Zitai, Virginijai R., Rimui, Sigitui, Algirdui J., Karolinai, Deividui, Domui, Evaldui, Nerijui, Vilijai, Tomui, Dovydui, Vaidotui, Natashai, Ivaniukui, Egidijui, Karoliui ir jo visiems gražiems vyrams, Donatai ir jos nuostabiai trupei Festa Cortese, čekamsŘemdih - Stepan, Zdenek, Jan, Petr, Mariui, Lindai, Aijai, Jaroslavai, Anai, Varvarai, Ksenijai, Ramūnui, Erikai, Vitalijui, Daivai Š., Mėtutei,Mariui Ž., Justinai, Anelei, Gražinai, Monikai, Eglutei, Dariui, Beatai, Valdai, Juozui, Daivai T., Dariui, Daivai S., Daivai L., Janinai, Daliai, Stelai, Jurgai, Mykolui, Indrei, Loritai, Irenai, Mindaugui B., Rokui.

Mes Jus mylim! Ačiū Jums visiems!

Amatų gildija - Mindaugas, Algirdas, Vygantas, Eglė, Ramunė.


Spauskite "Skaityti toliau", detalesnei informacijai.

More Articles...
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 3 iš 6
VšĮ "Amatų gildija", Pranciškonų g. 6, Vilnius